Zlepšila se angličtina i čtení v češtině

11.02.2013

Zlepšila se angličtina i čtení v češtině
 

Kristýnka se angličtinu učí už od přeškolního věku. Pravidelně jsme chodili na kurzy a než s programem Scientific Learning začala, měla už na čtvrťáka docela dobrou slovní zásobu, porozuměla jednoduchým otázkám a uměla i v krátkých větách odpovídat. S programem Fast For Word začínala v květnu - jednak jsem chtěla, aby si rozšířila angličtinu, ale zaujalo mě i to, že program zlepšuje kognitivní funkce a pomáhá dětem s poruchami učení, protože Kristýnka má už od první třídy diagnostikovanou dyslexii, kvůli níž byla dost pozadu ve čtení za svými vrstevníky.

I když je to při školních povinnostech a všech zájmových kroužcích náročné trénovat 5x týdně, zařadili jsme to do denního programu a Kristýnka poctivě s programem pracuje 30 minut denně. Výhodou je, že je program zábavný, takže ji do toho nemusím ani přemlouvat. Už po prvních pár měsících jsme si všimli zlepšení ve vnímání angličtiny - reaguje na anglické povely daleko rychleji a automaticky, což předpokládám je tím, že si to nepřekládá, ale prostě to v angličtině vnímá. Měla jsem velkou radost, když v prosinci (tj. po 8 měsících tréninku) nám paní učitelka řekla, že Kristýnka už ve čtení dohnala své spolužáky. Navíc ji vybrali, aby se zúčastnila školního kola anglické olympiády. Měla jsem trochu obavu, protože v kategorii 4.-5. třídy byla z 11 dětí nejmladší ... a přesto Kristýnka vyhrála! Jsem na ni moc hrdá a ona to ví.

Asi nemusím dodávat, že budeme nadále pokračovat a program FFW bych doporučila všem rodičům, kteří chtějí svým dětem opravdu zlepšit angličtinu a čtení(i v češtině)!

Iveta Dufková,
maminka Kristýnky