Baby Signs

Znakování - Baby Signs

Co je to znaková řeč pro batolata

Už jste někdy přemýšleli o tom, co vám chce vaše nemluvně říci nebo proč pláče?
Znaková řeč pro slyšící batolata je snadný a přirozený způsob, jak se dorozumět s vaším dítětem ještě před tím, než je schopné mluvit. V České republice kurzy znakování s miminky a batolaty Baby Signs fungují pět let, ve světě mají už více než dvacetiletou tradici. Znakující miminka získávají jedinečnou možnost podělit se o svůj svět se svými nejbližšími a rodiče si užívají větší pohody, která zavládne, když se dozvědí, co jejich ratolest chce, bez slziček a nářku.
Program znakové řeči pro slyšící batolata Baby Signs (R) byl vyvinut profesorkami psychologie Kalifornské Davis University - Dr. Acredolo a Dr. Goodwyn. Ty účinky znakování podrobně a dlouhodobě zkoumaly a výsledky jejich výzkumu prokázaly, že znakování pomáhá položit pevné základy efektivní komunikaci, které s dětmi zůstanou dlouho poté, co se naučí mluvit a znakovou řeč opustí. Schopnost efektivně komunikovat vede k úspěchům ve škole, v práci i v osobním životě. Zejména v době, kdy se dětská mysl rapidně vyvíjí, umění dorozumět se posílí dětskou sebedůvěru a usnadní navazování kontaktů s ostatními dětmi i dospělými. Výsledkem je posílená emoční inteligence a nadprůměrné komunikační dovednosti.

Vědecké studie prokázaly, že znakování s miminky metodou Baby Signs:

-snižuje frustraci a vytváří důvěru
-umožňuje dětem sdílet svůj svět
-upevňuje pouto mezi rodiči a dětmi
-odkrývá, jak jsou děti ve skutečnosti chytré
-podporuje pozitivní emocionální vývoj
-posiluje sebedůvěru dětí
-napomáhá dětem v době, kdy se učí mluvit
-dává impulz k intelektuálnímu rozvoji
 

Více o metodě Baby Signs a zápisy do kurzů najdete na naší sesterské webové stránce www.babysigns.cz

Program Baby Signs nabízí 2 typy kurzů:

1) Seminář pro rodiče - dvouhodinový seminář, kde se dozvíte vše, co potřebujete vědět, abyste s Vaším dítětem mohli úspěšně začít znakovat.

2) Kurzy pro děti - Znakujeme se zpěvem a hrou. Zábavné kurzy, kde se děti učí znakovat při veselých písničkách a rozpustilých hrách. 6 lekcí - každá lekce má své téma vybrané z běžného života miminek a batolátek. Od dubna připravujeme pokračování dalších 6 lekcí.

deti
11.02.2013

Jak své děti snadno naučit na nočník, jak rozvíjet jeho nezávislost nebo například spolupráci s druhými se dozvíte v našich kurzech.

trinec_znakovani
07.02.2013

Znakování je metoda, kterou zvládne každý. Nezabere žádný čas navíc, může ho používat celá rodina.

Baby Signs logo
28.01.2013

Způsob jak se domluvit s dítětem až o rok dříve než se naučí mluvit. Semináře pro rodiče a kurzy pro děti v celé ČR a SR...